top of page

Arabuluculuk Ücreti Nedir?

Arabuluculuk, mahkeme yoluna kıyasla zamandan olduğu kadar masraftan da tasarruf ettiren bir uyuşmazlık çözüm yöntemidir.

 

Merkezimiz’de, dava şartı arabuluculuk dosyalarında herhangi bir başvuru ücreti talep edilmemekte ve Arabuluculuk Asgari Ücret Tarifesi uygulanmaktadır.

 

Dava şartı arabuluculukta, Merkez’imizin listesindeki arabulucularından birinin görevlendirilebilmesi için “Arabulucu Belirleme Tutanağı’nın” uyuşmazlığın bütün taraflarınca imzalanması ve Adliye’deki Arabuluculuk Bürosu’na teslim edilerek seçilen arabulucumuzun büro tarafından görevlendirilmesinin yapılması gerekmektedir.

Merkezimize uyuşmazlığın tarafları olarak doğrudan birlikte başvuru yapıp listemizden dilediğiniz arabulucuyu seçmek için:

 

BAŞVURU FORMU  İş Uyuşmazlıkları: Arabulucu Belirleme Tutanağı'nı indirmek için lütfen tıklayınız!!!

BAŞVURU FORMU  Ticari Uyuşmazlıklar: Arabulucu Belirleme Tutanağı'nı indirmek için lütfen tıklayınız!!!

ÖNEMLİ NOT: EĞER LİSTEMİZDEN DİLEDİĞİNİZ BİR ARABULUCUNUN GÖREVLENDİRİLMESİNİ İSTİYORSANIZ YUKARIDAKİ ARABULUCU BELİRLEME TUTANAĞINI DOLDURARAK DOĞRUDAN MERKEZİMİZE BAŞVURU YAPMANIZI TAVSİYE EDERİZ.       

 

 

Dava şartı olmayan ihtiyari arabuluculuk süreçleri için 300TL başvuru ücreti + vergiler, ve işin niteliğine göre masraflar için bir avans talep etmekteyiz.  İhtiyari arabuluculuk sürecinde arabuluculuk ücretleri için yine Arabuluculuk Asgari Ücret Tarifesini uygulamaktayız.

 

Aksi kararlaştırılmadıkça arabuluculuk ücreti ile masraflar taraflarca eşit olarak karşılanır.

 

İhtiyari Arabuluculuk Başvuru ücreti ve avans ödemesi IBAN bilgisi için bizimle irtibata geçin

ADALET BAKANLIĞI ARABULUCULUK ASGARİ ÜCRET TARİFESİ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

bottom of page